Gabinet logopedyczny PROSTE istnieje od 2019 roku, od kwietnia 2021 roku stał się Centrum Logopedycznym PROSTE z siedzibą przy KUJAWSKIEJ 3A, zrzeszającym ludzi z pasją do logopedii, arterapii, nauki przez zabawę i rozwijania przez wspieranie.

Nasze gabinety logopedyczne dostosowane są do potrzeb dzieci od 1 roku życia, a także dla dorosłych. Prowadzimy efektywną krótko- lub długoterminową terapię logopedyczną, a pacjenci cenią nasze podejście: jasność komunikacji, otwartość, wsłuchiwanie się w ich potrzeby i dostosowanie trudności do etapu, na którym aktualnie się znajdują.

Urszula Maurer (Szwajda) – dyrektor centrum, dr n. hum. w dziedzinie logopedii, logopedka, diagnostyk, lektorka języka polskiego w warunkach dwujęzyczności, terapeutka treningu umiejętności społecznych, wykładowczyni. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Ponadto pisarka, poetka, artystka życia i mama. Uwielbia podróże, naturę i ruch.

dr Urszula Maurer (Szwajda)

Magdalena Kucia – logopedka oraz lektorka języka polskiego jako obcego, absolwentka logopedii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w przedszkolach, szkołach, gabinetach prywatnych oraz centrach logopedycznych. Zajmuje się dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, wadami wymowy oraz osobami uczącymi się języka polskiego jako obcego, dwujęzycznymi. Obecnie prowadzi także terapię osób dorosłych. Prywatnie miłośniczka dobrej książki i pływania.

mgr Magdalena Kucia

Angelika Łużna – logopedka, pedagożka, terapeutka pedagogiczna oraz terapeutka miofunkcjonalna. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Doświadczenie zdobywała w krakowskich żłobkach, przedszkolach oraz szkołach. Pracuje z pacjentami z wadami wymowy, z opóźnionym rozwojem mowy oraz osobami przygotowującymi się do lub będącymi w trakcie leczenia ortodontycznego. Korzysta z metod kinezjotapingu oraz masażu logopedycznego. Prywatnie fanka dobrego kryminału oraz biegaczka.

mgr Angelika Łużna

Olga Poręba – językoznawczyni i logopedka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Pracuje z pacjentami z wadami wymowy, zaburzeniami płynności oraz opóźnionym rozwojem mowy. Korzysta z metod kinezjotapingu i masażu logopedycznego. Fundamentem efektywnej terapii jest dla niej dobra relacja z pacjentem. Zwolenniczka holistycznego podejścia do mowy i komunikacji. Miłośniczka wszystkiego, co włoskie, psów oraz gotowania.

mgr Olga Poręba

zakres naszych działań

* wspieramy ogólnorozwojowo * usuwamy wady wymowy * uczymy czytać metodą sylabową * przeciwdziałamy dysleksji * trenujemy umiejętności społeczne * stosujemy elementy integracji sensorycznej * pracujemy z ciałem według metody W. Sherborne * prowadzimy trening połykania i artykulacji * pracujemy z rodzinami dwujęzycznymi * dostosowujemy metody i formy pracy * rozumiemy i stosujemy pozytywną dyscyplinę

w terapii osób dorosłych

* eliminujemy nieprzyjemne dolegliwości związane z aparatem artykulacyjnym – napięcia żuchwy i bóle głowy * współpracujemy z ortodontami celem bardziej skutecznego leczenia ortodontycznego aparatami stałymi * przywracamy prawidłową funkcję języka i warg * prowadzimy terapię jąkania w nurcie modyfikacji (tzw. jąkanie bardziej płynne) * przygotowujemy do wystąpień publicznych i szkół aktorskich * usuwamy wady wymowy * poprawiamy komfort pacjenta związany z mówieniem